NAJNOWSZE POSTY

4 powody, żeby uprawiać sport jesienią

Jesień kojarzy Ci się z książką, kocem i kubkiem herbaty? I słusznie, bo taki relaks przyda się każdemu. Ale paradoksalnie to właśnie jesienią warto ruszyć tyłek z kanapy i zacząć regularnie uprawiać sport. Dlaczego? Oto kilka powodów!

Choć śmiejemy z postanowień noworocznych, to w głębi ducha 1 stycznia traktujemy jako wyrażną granicę oddzielająca przeszłość i przyszłość. Wiele osób postanawia zacząć regularne treningi „od nowego roku”. Aby odpowiednio zmotywować się do ćwiczeń, warto postawić sobie cel do zrealizowania jeszcze w „starym” roku.


Nic nie przychodzi z dnia na dzień – ta prawidłowość dotyczy także uprawiania sportu. Dążenie do wymarzonej kondycji oznacza przede wszystkim regularne i częste ćwiczenia. Jeżeli więc chcemy mieć dobrą formę na lato, należy zacząć już teraz


Wielu sportowców, zwłaszcza biegaczy, podkreśla, że jesień to bardzo dobra pora roku do ćwiczeń. Dlaczego? Ze względu na niższe temperatury ćwiczenia na zewnątrz są dużo przyjemniejsze.


Jesień i zima to okres, gd odporność organizmu spada, więc i jesteśmy bardziej narażeni na przeziębienia i choroby oraz na wahania nastroju. Regularne ćwiczenia pozwalają nie tylko wzmocnić oragnizm, ale też dobrze działają na samopoczucie psychiczne.źródło Zwierciadło

0 komentarze: