NAJNOWSZE POSTY

Biała szałwia do oczyszczania

Zapach białej szałwii, oprócz walorów zapachowych, niesie bardzo korzystną właściwość: oszczyszczanie. Biała szałwia służy do oczyszczania przez okadzanie pomieszczeń.
Biała szałwia osiąga dość wysoką temperaturę w trakcie spalania, należy więc pamiętać, by być ostrożnym i umieszczać ją zabezpieczonym w naczyniu (najlepiej kadzielnicy, czy popielniczce). Najlepiej jest podpalić liście, następnie zgasić ogień i dymem okadzać pomieszczenie. Może się zdarzyć, że żar wygaśnie, wówczas należy raz jeszcze podpalić liście szałwii.
Aby użyć białej szałwii w pęczku, podpal jej końcówkę i po rozpaleniu zdmuchnij płomień, aby pozostał tylko tlący się dym. Teraz możesz okadzać nim osoby i pomieszczenia. W drugiej ręce możesz trzymać miseczkę lub talerzyk na opadający z szałwii popiół. Możesz również położyć szałwię na nim i obejść oczyszczane mieszkanie. Pamiętaj, jeśli szałwia zaczyna przygasać, kilka okrężnych ruchów dłonią ponownie ją rozżarzy.
Uważa się, że im częściej gaśnie zapalona szałwia, tym bardziej zanieczyszczona jest przestrzeń i tym częstszego oczyszczania wymaga.
Jak oczyścić pomieszczenie?
Aby oczyścić dom okadzamy każde pomieszczenie, zaczynając od piwnicy, a kończymy na strychu, poruszając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W tym wypadku najlepiej uprzątnąć całe mieszkanie, okadzić je przy zamkniętych oknach, a następnie porządnie wywietrzyć wszystkie pomieszczenia.
Jak oczyścić osobę?
Sposób 1: Oczyszczając osobę okadzanie dymem rozpoczynamy od głowy, a kończymy przy stopach.
Sposób 2: W innym podejściu, gdy oczyszczamy osobę omiatając ją od stóp w kierunku głowy i od głowy do stóp po przeciwnej stronie ciała.
Najważniejsze, by aura człowieka została oczyszczona dymem białej szałwii, popróbuj więc obu sposobów i wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada.

źródło CzaryMary.pl