NAJNOWSZE POSTY

Jak zrobić wódkę Skittlesówkę?

Tęczowa wódka Skittlesówka to hit każdej imprezy. Zaledwie dwa składniki wystarczą, żeby uzyskać całą kolekcję smakowych wódek we wspaniałych, jaskrawych barwach. Na szczęście żadnym z tych składników nie jest wysoka na kilka metrów żyrafa. Wódki możesz podawać solo lub dodawać do drinków, a wszyscy goście i tak będą nimi zachwyceni. Skittlesówka - skubnij tęczy, łyknij tęczy

Składniki;

4 małe paczki Skittles (w sumie będziesz potrzebować po 180g Skittles z każdego koloru), 5 flaszek 0,7l bardzo dobrej jakości wódki (te z niższej półki będą smakować jak syrop z apteki)

Wykonanie;
Porozdzielaj na poszczególne kolory.
Przygotuj również 5 flaszek wódki o pojemności 0,7 litra
Wrzuć do każdej z flaszek Skittles w danym kolorze. Zalej je odłożoną przed chwilą resztą wódki. Zakręć flaszki i dobrze wstrząśnij każdą z nich.
Z czasem wódka zacznie przybierać kolor Skittles, a same cukierki zrobią się białe i zaczną pękać. Ponieważ Skittles prócz barwnika i aromatów smakowych zawierają wiele innych składników odpowiedzialnych za ich konsystencję, wraz z ich rozpuszczaniem się na powierzchni wódki zacznie się tworzyć biały osad. 
Przefiltrowujemy wódkę przez kilka warstw papierowych ręczników lub przez filtr do kawy. Może to trochę potrwać, ale zachowaj cierpliwość. Resztki, które osadzą się na filtrze wyrzuć.


0 komentarze: